Історія та традиції Різдва: що не можна робити 7 січня

07 Січня 2019, 08:20
Різдво 1753
Різдво

7 січня відзначають одне з 12 головних церковних свят – Різдво Христове.

У всіх храмах у цей день відбуваються святкові різдвяні літургії, – пише УНІАН.

Історія свята Різдва Христового

У цей день віряни відзначають народження Ісуса. Згідно з віровченням, Діва Марія та її чоловік Йосип прийшли до Віфлеєма для участі в переписі населення. Оскільки зупинитися їм було ніде, вони ночували в печері, де був загін для худоби. Тут і народився Ісус, а ясла стали для нього колискою.

Коли народився Ісус, від Віфлеємської зірки почало йти яскраве світло, яке і сповістило світу про народження Спасителя. Світло зірки вказало дорогу й східним мудрецям — волхвам, які щедро обдарували немовля - звідси і бере свій початок традиція дарувати подарунки на Різдво.

Різдво Христове: традиції

За традицією, на Різдво за столом після святкової служби в храмі збирається вся родина, кажучи замість привітання слова: «Христос Рождається! Славімо його!». На цій трапезі розговляються, адже 7 січня – дата закінчення посту, тому господині на цей день готували вже й м'ясні страви.

Кутя на Святвечір, дідух та колядки: головні традиції зустрічі Різдва Головною різдвяною стравою вважається кутя – пшенична або рисова каша, змішана з родзинками, маком, медом, горіхами. Також на столі обов'язково має бути узвар – компот із сухофруктів.

Святкують Різдво 12 днів, до Водохреща – 19 січня. Цей період називається Святки. Вітати один одного в ці дні прийнято словами: «Христос народився!» – «Славімо Його!».

Також на Різдво Христове прийнято колядувати, а колядників обдаровувати грішми й солодощами. На це свято в кожному домі також випікали пироги, пряники, колядки – це вироби з житнього прісного тіста з начинкою, якими пригощали колядників.

Що не можна робити на Різдво 7 січня

  • Жодна зі страв на святковому столі не повинна залишитися нескуштованою;
  • займатися прибиранням і побутовими справами – вважається, що так людина може закликати нещастя в дім;
  • не можна сваритися і лихословити – так ви можете нашкодити і собі, й своїм предкам, відібравши у них надію на порятунок;
  • гадати – це краще зробити в будь-який інший день зі Святвечора по 19 січня, Хрещення, окрім самого Різдва;
  • вдягати старий одяг – таким чином можна привернути бідність і нещастя;
  • відмовляти у допомозі нужденним – це вважається однією з головних заборон;
  • не купуйте на другий день Різдва мотузки, щоб ніколи в вашому роду не було повішених;
  • не варіть кисіль на Різдво, щоб не накликати в дім небіжчика. 
Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024