Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Заслужена журналістка України говорила з локачинськими школярами про Шевченка

13:15 20.03.2019
266

В Опорному ЗЗСО «НВК «Локачинська ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» відзначали Шевченківські дні.

Розпочалися вони публічною лекцією Валентини Штинько, заслуженої журналістки України, Почесної громадянки Локач,для старшокласників та педагогів закладу на тему «Мій Шевченко» – повідомляє НВК «Локачинська ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія».

Щиро й бентежно звучали спогади Валентини Сергіївни про перше знайомство з Шевченковими творами, про баладу «Утоплена», уривок з якої вивчила напам’ять ще дитиною. «Кобзар» був у родині настільною книгою, з якою зростали діти. Згодом колекція примірників Шевченкових творів поповниться подарованим Валентині Штинько «Кобзарем», якому сто років.

Мабуть, не випадково і студенткою стала Валентина Штинько саме Київського університету імені Т.Г. Шевченка. Особливі враження залишилися у Валентини Сергіївни від роботи екскурсоводом у Національному музеї Тараса Шевченка, від екскурсій з друзями до Канева, до Переяслава-Хмельницького. Тарасова творчість єднала з однодумцями, цікавими особистостями, серед яких Микола Куделя – людина драматичної долі, відомий в усьому світі збирач Шевченкіани.

Вразила слухачів розповідь Валентини Штинько про те, як на Колимі, під час заслання, Шевченкові твори врятували Миколі Куделі життя. Спогади Валентина Сергіївна майстерно доповнювала читанням напам’ять поезій Кобзаря.

«Кожному самому належить прочитати Шевченка, переписати Тарасів «Кобзар» на сторінках свого серця. Лише тоді можна вважати себе українцем!», – вважає Валентина Штинько.

Читайте також: Хто представив район на обласному етапі Всеукраїнських змагань «Шкільна футзальна ліга України».

Коментарі
19 квітня
Сьогодні
Вчора
17.04.2019
16.04.2019
15.04.2019
14.04.2019
13.04.2019
12.04.2019
11.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин