Локачинські пожежники просять жителів району не палити суху траву

12 Квітня 2019, 10:06
1656

У зв'язку із масовим спалюванням сухої рослинності та численними загораннями на відкритих територіях в області та Локачинському районі загострилася ситуація щодо виникнення пожеж в екосистемах.

Щоденно працівники підрозділів ДСНС області отримують повідомлення про горіння посуші та намагаються максимально оперативно їх ліквідувати, – інформує Локачинський РС УДСН України у Волинській області.

Протягом останніх тижнів під час спільних рейдів щодо недопущення пожеж в природних екосистемах територією Локачинського району, виявили 8 паліїв сухої рослинності, матеріали по яких направили до Державної екологічної інспекції у Волинській області та порушників притягнули до адміністративної відповідальності. Дані спільні рейди триватимуть і надалі.

Нагадаємо, що У Старому Загорові невідомі палили суху траву.

В зв’язку з чим рятувальники вкотре нагадують, що перебуваючи на відпочинку за містом, господарюючи на присадибних ділянках та на відкритих територіях, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки: не спалюйте суху рослинність, не розкладайте багаття у лісах, на торфовищах, утримайтеся від куріння чи користування відкритим вогнем у цих місцях.

Пам’ятайте, що несанкціоноване випалювання сухої рослинності – злочин, за який законодавством України передбачена відповідальність! Згідно зі ст. 77 та 77(1) Кодексу України про адміністративні правопорушення за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом передбачено стягнення штрафів.

Читайте також: Головам дільничих комісій Локачинщини розповіли про пожежну безпеку під час виборів

Обирайте безпечні способи господарювання на присадибних ділянках, пам’ятайте, що випалювання сухої рослинності завжди пов’язане з ризиками перекидання вогню на розташовані поруч будівлі, лінії електропередач, торфополя та лісові насадження, а продукти горіння небезпечні для людського здоров’я та довкілля.

Вирушаючи до лісу на відпочинок, обирайте спеціально визначені місця – рекреаційні зони. Подбайте про те, щоб обкопати багаття по периметру, а непогашений вогонь не залишайте без нагляду. Водіям варто пам’ятати, що за сухої погоди спричинити пожежі в екосистемах здатен навіть непогашений сірник або недопалок, викинутий на узбіччя.

Також: На Локачинщині впіймали на гарячому чоловіків, які спалювали суху траву.

Закликаємо громадян об’єднати зусилля у боротьбі з несанкціонованим випалюванням сухої рослинності. Якщо ви стали свідком такого правопорушення, викликайте на місце події працівників правоохоронних органів за телефоном 102.

Пожежу, що розгоряється, спробуйте затоптати, засипати піском чи залити водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки або помічена вами пожежа уже набула значних розмірів, телефонуйте за номером 101!

Нагадаємо, що раніше У Великому Окорську горіло поле.

Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39