Що таке кібербулінг та чому за нього притягують до адміністративної відповідальності

30 Квітня 2019, 12:18
2334

За кібербулінг притягують до адміністративної відповідальності, в тому числі й із застосуванням електронних комунікацій.

18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».– повідомляє Міністерство юстиції України.

З моменту вступу закону в силу судами винесено 7 рішень з приводу цькування, яке вчинялося в соціальних мережах та месенджерах. Ось декілька прикладів судових рішень, в яких школярів визнали винуватими у вчиненні кібербулінгу.
  • У місті Нова Каховка Херсонської області учень разом зі своїм однокласником створив групу «Модний приговор місто Нова Каховка» в мережі «Інстаграм» та «Телеграм», в яких публікував фотографії, що містили інформацію про особисте життя та персональні дані інших осіб.
  • У місті Бровари Київської області учень на території школи вчинив булінг щодо іншого учня, зняв процес на відео та виклав відеозапис в соціальну мережу «Instagram». Шкода, що суд не пояснив, які саме дії вчинив школяр, що вони були визнані булінгом. Троє одногрупників за попередньою домовленістю, скориставшись тим, що потерпіла особа не закрила свою сторінку в «Інстаграмі», зробили скріншот із фото, що носило інтимний характер та переслали одній із них вказані фото, знаючи про намір розмістити їх у соціальних мережах «Інстаграм» та «Вконтакте». Пізніше в «Інстаграмі» була створена фейкова сторінка, на якій були розміщені фото інтимного характеру потерпілої особи, а одна із дівчат поширювала ці самі фото серед одногрупників.
Що важливо: у всіх зазначених випадках як докази суду були надані скрін-шоти зі сторінок у соцмережах, особисті переписки між учасниками, фото та відеоматеріали.
Пам'ятайте, цькування в соцмережах – це зовсім не забавки, а серйозне порушення прав інших, яке може закінчитися судовою залою.
 
Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024