Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Юстиції Волині розповіли про те, як запобігти різним формам домашнього насильства

15:39 23.08.2019
40

Для локачан розповіли, що означає термін домашнього насильства і які є його форми.

Згідно статті 126-1 Кримінального Кодексу України, домашнє насильство визнано окремим злочином і означає умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості потерпілої особи, – інформує юстиція Волині.

Карається даний вид злочину громадським роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» формами насильства визначає фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Наразі ми розкажемо, що таке фізичне насильство.

Отже, це форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

В житті немає безвихідних ситуацій! І в ситуації насильства теж є вихід, проте, щоб захистити себе, позбавитися насильства – потрібно НЕ мовчати! Ніхто не зможе допомогти, якщо людина не звертається!

Коментарі
15 вересня
Сьогодні
Вчора
13.09.2019
12.09.2019
11.09.2019
10.09.2019
09.09.2019
08.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин