Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Чому робота з боржниками аліментів одна з найпріорітетніших

17:09 14.10.2019
175

Державні виконавці Волині визначають роботу із аліментними боржниками однією із найпріоритетніших.

Адже кошти, котрі виплатять неплатники аліментів, будуть витрачатися на розвиток та забезпечення дітей – майбутнього нашої України, – інформує керівник юстиції Волині – Валентин КУХАРИК.

Завдяки другому пакету законів «Чужих Дітей Не Буває» вдалося встановити обмеження прав боржників у виїзді за кордон. Це дозволило ефективно впливати на неплатників і все ж таки змушувати їх платити законні кошти на утримання дітей.

Юстиція Волині хоче нагадати процедуру, за якою може бути здійснене обмеження у праві виїзду за межі України.

Так, тим особам, у яких сукупний розмір заборгованості буде перевищувати розмір платежів більше ніж 6 місяців (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини), державний виконавець зможе ухвалити одразу чотири постанови і заборонити виїжджати з країни, керувати автомобілем, користуватись зброєю та полювати. Нагадаємо, боржник, який має заборгованість зі сплати аліментів, також не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

Коли припиняється тимчасове обмеження на виїзд з України?

Знімається у разі: винесення виконавцем постанови про закінчення виконавчого провадження або погашення заборгованості зі сплати періодичних платежів у повному обсязі. Тоді виноситься постанова про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України.

Чи можна оскаржити обмеження на виїзд за кордон?

Так, рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових і службових осіб з питань виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України можуть бути оскаржені. Таку ухвалу суду можна оскаржити до апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення. Якщо ухвала суду не була вручена боржнику у день її проголошення або складення, строк оскарження складає 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Окрім того, суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника у 10-денний термін з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням сторін та інших зацікавлених осіб за обов’язкової участі державного (приватного) виконавця.

За результатами розгляду заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України постановляється ухвала, яка може бути оскаржена. Відмова у скасуванні тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України не перешкоджає повторному зверненню з такою самою заявою у разі виникнення нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування обмеження.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
11 грудня
Сьогодні
Вчора
09.12.2019
08.12.2019
07.12.2019
06.12.2019
05.12.2019
04.12.2019
03.12.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин