Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Якою була традиційна «Музейна Коляда» у Затурцях

12:42 13.01.2020
1071

У Затурцівському музеї відбулася традиційна «Музейна Коляда», приурочена різдвяно-новорічному циклу зимових свят.

Захід бере свій початок від першого року функціонування Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського. Про це повідомляє старший науковий співробітник ЗМЛ Віталій Кушнір.

Гості ідуть, щоб не лише послухати різдвяні колядки, щедрівки і новорічні віншування у виконанні відомих колективів та аматорів-початківців, а й щоб разом поколядувати і заодно ознайомитися з тематичною виставкою. Дехто з гостей має нагоду вчергове оглянути постійно діючу експозицію, хтось же – вперше відвідати музей.

Безпосереднє спілкування з музейниками, взаємний обмін інформацією дає поживу для глибшого дослідження місцевих традицій, уточнення відомостей про родину Липинських, її вплив на розвиток села та особисті контакти членів цієї родини з односельцями.

Не зважаючи на цьогорічну примхливу погоду, зала музею була вщерть заповнена відвідувачами. Адже з оригінальним святковим репертуаром завітав до нас відомий на Волині і за її межами самодіяльний хоровий колектив з Локач «Осіннє золото» на чолі з незмінним художнім керівником, диригентом і композитором Ярославом Матульком.

На закінчення завідувачка музейного закладу Віра Чопко оголосила хористам подяку від колективу та місцевого просвітянського осередку «Джерело», побажала виконавцям успіхів і натхнення та висловила сподівання на тіснішу співпрацю в майбутньому.

А старший науковий співробітник ЗМЛ Віталій Кушнір від вдячних затурчан привітав і поздоровив Ярослава Васильовича з днем народження, побажав йому нових творчих здобутків та присвятив самобутньому композитору власний вірш. Для іменинника вручили альбом художньої графіки Валентини Протопоп «Пори року» і каталог робіт переможців конкурсів різдвяно-новорічної атрибутики (1993-2010 рр.) «Над вертепом зоря ясна», виданий Волинським краєзнавчим музеєм.

Під час дружнього спілкування обговорювались перспективи співпраці колективу самодіяльних артистів з музеєм у напрямку наповнення та урізноманітнення дозвілля краян, задоволення їх культурно-інформаційних запитів і підняття загального культурно-просвітнього рівня земляків.Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
15 січня
Сьогодні
Вчора
13.01.2021
12.01.2021
11.01.2021