Чоловік з Локачинського району, який захворів на правець, помер

22 Січня 2020, 10:40
3327

Житель Дорогинич Локачинського району, який перебував на лікуванні з діагнозом «Правець» помер від ускладнень даного захворювання.

 19 січня 43-річний мешканець помер. Про це повідомляє ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Причиною захворювання стало інфікування відмороженої ступні та пізнє звернення за медичною допомогою.

Як розповів лікар-анастезіолог Локачинської центральної районної лікарні, стан пацієнта був важкий.

43-річний чоловік знаходився на штучній вентиляції легень.Йому проводили відповідну терапію згідно з протоколом. У Локачинську лікарню чоловік поступив 10 січня, близько 10:00. 

Останній такий випадок на Волині був ще у 2013 році. Тоді захворіла мешканка Ківерцівського району. Захворювання минуло.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі щорічно від правця гине понад 160 тисяч людей. Навіть у разі застосування найсучасніших методів лікування правцю у розвинених країнах помирає 30-60%  госпіталізованих хворих.

Пам’ятайте, що правцем можна інфікуватись:

  • при потраплянні бруду у рану або поріз,
  • будь-яких подряпинах;
  • внаслідок укусів тварин;
  • опіках та обмороженнях;
  • внаслідок травмування гострими предметами, уламками деревини.

Як правило, тільки сильне поранення або відкрита рана на тілі можуть послужити сигналом для хворого звернутися до лікаря. Зі звичайними порізами чи з ссадинами мало хто звертається за медичною допомогою. Тому і ризик захворювань вищий серед тих, хто отримує невеликі ранки та порізи. Особливо це стосується дітей, які є дуже активними та часто піддаються травмуванню. В дорослому віці особливо ризикують ті особи, у яких травматичний вид занять: працівники сільського господарства, деревообробних та промислових підприємств, інші. В групі ризику знаходяться усі вікові групи, котрі не отримали своєчасну вакцинацію та ревакцинацію.

У разі травмування, рану необхідно добре промити мильним розчином та  без зволікань звернутись за медичною допомогою! Обов’язково уточнити свій вакцинальний статус, щоб отримати коректну медичну допомогу.

Профілактика правця може бути як завчасною, так і терміновою. Це якраз той випадок, коли краще заздалегдь перестрахуватися і зробити щеплення.

Профілактичні щеплення проводяться з раннього дитячого віку. Перше щеплення проводиться в 2-х місячному віці, друге в 4 місяці, третє в 6 місяців. В 18 місяців проводиться ревакцинація. Потім ще в 6 та 16 років. Надалі кожні 10 років необхідно повторно проводити ревакцинацію, щоб отримати стійкий імунітет до небезпечної хвороби.

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024