На Волині шукають нотаріусів

22 Січня 2020, 20:01
1856

Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції запрошує на роботу державного нотаріуса. 

Про це повідомляють у Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції  міста Львів.

Запрошують на посади звідувачів:

  • Волинського обласного державного нотаріального архіву;
  • Маневицької державної нотаріальної контори Волинської області;

Запрошує для роботи на посади державних нотаріусів у:

  • Першу Луцьку державну нотаріальну контору Волинської області;
  • Горохівську державну нотаріальну контору Волинської області;
  • Ковельську державну нотаріальну контору Волинської області;

Запрошує для роботи на посади консультантів у Ковельську державну нотаріальну контору Волинської області.

Довідки за телефонами: (0332) 784797 відділ організації роботи та розвитку персоналу у Волинській області, (0332) 784665 відділ з питань нотаріату у Волинській області

Нотаріус – це уповноважена державою фізична особа, яка здійснює нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві або незалежну професійну нотаріальну діяльність, зокрема посвідчує права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняє інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

Вимоги до кандидата на здобуття професії нотаріуса

Нотаріусом може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», має стаж роботи у сфері права не менш як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної  нотаріальної  контори – не менш як три роки, склав кваліфікаційний іспит і отримав свідоцтво про право на зайняття нотаріально діяльністю.

Не може бути нотаріусом особа, яка  має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.

Нотаріус не може займатися підприємницькою, адвокатською діяльністю, бути засновником адвокатських об’єднань, перебувати на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, у штаті інших юридичних осіб, а також виконувати іншу оплачувану роботу, крім викладацької, наукової і творчої діяльності. 

Проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату

Порядок допуску осіб до складання кваліфікаційного іспиту та проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату затверджено наказом Міністерства юстиції України від 28.07.2011 № 1905/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.07.2011 за № 926/19664.
Повідомлення про проведення кваліфікаційного іспиту має бути розміщене на офіційній інтернет-сторінці Міністерства юстиції України не пізніше ніж за тридцять днів до дати проведення кваліфікаційного іспиту.

Особа, яка має намір складати кваліфікаційний іспит, не пізніше ніж за двадцять днів до дня проведення кваліфікаційного іспиту особисто подає до відповідного управління юстиції заяву про внесення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України  подання про допуск цієї особи до кваліфікаційного іспиту.

До заяви додаються такі документи:

  • оригінал та копія диплома про повну вищу юридичну освіту;
  • оригінал та копія довідки про відсутність судимості;
  • трудова книжка та копія трудової книжки, якщо особа на час подачі документів не працює;
  • копія трудової книжки, завірена за місцем роботи, якщо особа на час подачі документів працює;
  • паспорт громадянина України та копії першої, другої сторінок паспорта громадянина України та сторінки, на якій проставлено штамп про реєстрацію місця проживання фізичної особи.

Особа, яка пройшла стажування в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, додає до заяви документи, передбачені цим пунктом, а також висновок та копію висновку про проходження стажування в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса.

До складання кваліфікаційного іспиту допускаються особи, які:

  • мають повну вищу юридичну освіту;
  • мають стаж роботи у сфері права не менш як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори - не менш як три роки, або у передбаченому Законом України «Про нотаріат» випадку успішно пройшли стажування в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса;
  • не мають судимості. 

Кваліфікаційний іспит є публічним. Кваліфікаційний іспит здійснюється у вигляді електронного анонімного тестування.

Зразок екзаменаційних завдань розміщується на офіційній інтернет-сторінці Міністерства юстиції України.

Електронне анонімне тестування складається з теоретичної та практичної частин.

Особи, які не склали кваліфікаційний іспит, допускаються до наступного його складання не раніше ніж через рік за поданням відповідного головного територіального управління юстиції.

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024