Жителям району нагадали про небезпеку спалювання сухої трави та рослинних залишків

11 Лютого 2020, 08:36
1914

Щорічно, з наближенням весни в містах та селах, на полях, пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти», які знищують на своєму шляху все живе.

Відтак пожежно-рятувальні підрозділи Волині все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах.

Внаслідок  необережного поводження з вогнем, чи звичайної людської халатності й необачності на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей, на узбіччях населених пунктів горить суха рослинність.

Читайте також: Як голова райдержадміністрації і обласне керівництво оцінили роботу локачинських рятувальників і кого нагородили.

Лише за вихідні рятувальники ліквідували три пожежі підпалу трав’яного настилу та очерету в Старовижівському, Любомльському та Маневицькому районах краю. Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків різностороння й становить велику небезпеку.

Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності. Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей.

Читайте також: На Локачинщині знешкодили боєприпаси.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я людини. При спалюванні трави на присадибних територіях або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до знищення диких рослин та тварин. Виникає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

Читайте також: Жителям району нагадали про пожежну безпеку взимку.

Якщо пожежі виникають на місцевості через яку проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП.

Ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 кілометрів на годину, а у вітряну – до 30.

Читайте також: У Локачинському районі місцеві жителі знайшли артилерійські снаряди.

Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.77-1 КУпАП ).

Читайте також: Пожежники провели профілактичні заходи у Затурцях.

Крім того, при притягненні винних осіб до адміністративної відповідальності, враховуються всі обставини правопорушення та тяжкість його наслідків, оскільки статтею 245 Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом, передбачено кримінальну відповідальність.

Читайте також: Локачинські рятувальники провели навчання з пожежної та техногенної безпеки.

Винні особи караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять очерет або траву – поясніть, чому це не слід робити.

Читайте також: Жителям району нагадали правила пожежної безпеки у побуті.

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024