Як захистити власну нерухомість та навіщо ставити її на контроль

04 Березня 2020, 16:00
659

Законодавчо створили дієві запобіжники для протидії незаконному захопленню нерухомого майна.

Набрали чинності окремі положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству». Про це повідомляє Ольга Семенюк.

Змінили та доповнили норми багатьох законів і кодексів, що регулюють відносини у сфері нерухомості. Суттєві зміни внесли, зокрема, у Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», Закону України «Про оренду землі».

Читайте також: Що потрібно знати про спадщину.

Вказаним Законом передбачено забезпечення захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному захопленню підприємств в аграрному секторі економіки, розв'язання інших питань у сфері регулювання земельних відносин.

Важливим нововведення у документі є вдосконалення процедури державної реєстрації земельних ділянок та прав на них, також взаємодія Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Отже, для захисту майна від рейдерів потрібно поставити свою нерухомість на контроль, звернувшись до державного реєстратора чи нотаріуса, щоб оперативно отримувати інформацію про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS–повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Рекомендуємо звернути увагу державним реєстраторам на вказані зміни.

Читайте також: 

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024