Що потрібно знати про відповідальність за спалювання сухої трави

08 Квітня 2020, 15:29
946

Правоохоронці вкотре повідомляють, що самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Так, за статею 77-1 Кодексом України про адміністративні правопорушення (випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю) передбачено штраф  від 170 до 340 гривень – громадянам, від 850 до 1190 гривень  – посадовим особам. Про це повідомляють у Секторі комунікації поліції Волинської області.

За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 гривень, на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків – передбачена кримінальна відповідальність.

Відповідно до статті 245 (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом до 8,5 тисяч гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

У випадку, якщо внаслідок цього злочину загинули люди або відбулася масова загибель тварин, або наступили інші тяжкі наслідки, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024