Локачан закликають не палити суху траву

18 Квітня 2020, 16:19
873

Щоденні оперативні дані відкривати і читати сумно – там низка пожеж, сухої трави, сміття, торфу, очерету, чагарників, спричинені людською байдужістю.

Причому іноді навіть зумисних підпалів сухої рослинності волинянами.Про це повідомляють в УДСНС України у Волинській області.

Станом на 17 квітня в області зареєстрували понад 421 пожежу в екологічних системах Волині, з них 22 загорання покладів торфу та 29 пожеж у лісах. Площа, пройдена вогнем, який знищив все живе на своєму шляху, склала понад 673 га.

Зараз надзвичайно високий ступінь навантаження на підрозділи ДСНС України. Це ліквідація пожеж в природних екологічних системах, житловому секторі громадян, боротьба з короновірусом, зокрема проведення дезінфекційних заходів, чергування на блокпостах і звичайна повсякденна робота.

Читайте також: У Локачах обговорили дотримання карантину та профілактику пожеж сухої трави.

Крім того, сьогодні триває ліквідація двох пожеж торф'яників у Любомльському та Горохівському районах  на загальній площі близько 2 гектарів. У зв’язку з цим, рятувальники краю звертаються до мешканців області бути максимально відповідальними у пожежонебезпечний період, не випалювати сміття, суху рослинність та проявляти обережність у поводженні з вогнем. І пам’ятайте, що Верховна Рада підвищила штрафи за підпал сухостою у 18 разів.

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)». «За» проголосували 328 народних депутатів.

Читайте також: На Локачинщині знешкодили вибухонебезпечні предмети.

Прийнятий проєкт закону суттєво підвищує розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30,6 тисячі гривень до 61,2 тисячі гривень або обмеженням волі терміном до трьох років. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91,8 тисячі гривень до  153 тисяч гривень.

Читайте також: Локачан закликають не провокувати пожежі в екосистемах.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1500 до 4590 гривень і на посадових осіб від 4590 до 15 300 гривень. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – штраф від 4500 до 15 300  гривень для громадян та від 10 710 до 18 360 гривень. 

Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища – карається штрафом від 3060 до 6120 гривень для громадян та 15 300 до 21 420 гривень для посадових осіб. Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду – від 6120 до 12240 тисяч гривень.

Читайте також: На Локачинщині минулого тижня погасили 4 пожежі та ліквідували боєприпаси та З початку березня на Локачинщині згоріло 1,5 гектари сухої трави.

Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024