Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Селищний голова розповів, чи запрацюють в Локачах найближчим часом базари

14:15 15.05.2020
2014

Міністерство охорони здоров’я вже дозволило відкривати продуктові ринки у період карантину за умови дотримання ряду санітарних норм. Та чи трапиться це вже найближчим часом у районі – питання відкрите.

Найбільше краяни очікують відкриття базарів саме у райцентрі, де звикли щотижня закуповуватись. Люди кажуть, що там і асортимент продукції більший, і ціни помірніші.

Як зауважує селищний голова Богдан Іус, відкриття місцевих ринків найперше залежатиме від ситуації з поширенням у нашій місцевості коронавірусу. У цьому питанні він спирається на рішення загальнодержавного рівня, зокрема на останню постанову головного державного санітарного лікаря України №14. Згідно з нею, каже, здійснювати торгівлю продуктами харчування можна лише на ринках, які зареєстровані, як агропродовольчі (із виконанням відповідних вимог).

«Наявні в райцентрі ринки, які належать торговому комплексу «Наш Край» і районному споживчому товариству, не підпадають під цю категорію. Там, як відомо, здійснюється реалізація не тільки сільськогосподарської продукції, а й різних продовольчих і промислових товарів. Тож спроба їх «запустити» вже буде порушенням згаданої постанови. Та навіть якщо на це «закрити очі» і таки дозволити торгівлю, постане інша проблема – неспроможність забезпечити належного дотримання усіх санітарних вимог. Для прикладу, в Черкасах рішенням виконкому базаринкам було дано «зелене світло», закінчилось усе відкриттям кримінальних справ на посадових осіб. Повторювати такий сценарій не хочеться», – говорить Богдан Євгенович.

Селищний голова не бачить потреби поспішати з відкриттям ринків, адже в райцентрі і без того розширена мережа магазинів з широким розмаїттям товару. Тим більше, що офіційних звернень від їх власників та підприємців до органу місцевого самоврядування не надходило. Були тільки поодинокі прохання в телефонному режимі від реалізаторів сільськогосподарської продукції, яким рекомендовано здійснювати продаж насіння та овочів за індивідуальними замовленнями (адресна доставка дозволена згідно з постановою кабміну №211 від 11.03.2020).

Більшість підприємців вже адаптувались до нових умов торгівлі. Нині в пріоритеті – життя і здоров’я людей, тож важливо знайти баланс між підтримкою малого підприємництва та максимальним дотриманням вимог карантину – каже селищний голова. Він сподівається, що спільно з поліцією і представниками Держпродспоживслужби в недалекій перспективі вдасться це питання врегулювати, зокрема й зупинити в райцентрі несанкціоновану хаотичну торгівлю.

Власне, якихось термінів чи дат у селищній раді щодо відкриття ринків називати поки не беруться.

Павло КОСТЮЧКО

Фото автора

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Не байдужий

08:52 17.05.2020

А що робить селищний голова для відкриття ринків?Я думаю, що нічого, просто лобіює інтереси власників магазинів, ате,що підприємці залишились без роботи, це його не цікавить

Оптиміст

21:21 17.05.2020

Пане голово, а який статус мали ринки до карантину?Чому забороняти вуличну торгівлю ,ліпше створити кращі умови для її розвитку. Простіше заборонити і нічого не робити. Пройдіться по магазинах і подивіться хоча б на асортимент овочів та фруктів. Вибір невеликий, ціни високі, продукція неякісна та ще й запакована в мокрих пакетах. Вже можна продавати і промислові товари. Подбайте про наше здоров"я і відкривайте в наступну п"ятницю ринки.

3 червня
Сьогодні
Вчора
01.06.2020