Суспільно корисні роботи як один із видів адміністративного стягнення до неплатників аліментів

07 Серпня 2020, 12:40
853

Суспільно корисні роботи є одним із видів адміністративного стягнення до неплатників аліментів.

Варто знати, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка ухиляється від сплати аліментів, оплачуваних робіт. Про це повідомляють у Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (місто Львів).

Вид робіт визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються на підставі протоколу державного виконавця судом строком від 120 до 240 годин.

Наголошуємо, що суспільно корисні роботи боржник має виконувати у вільний від роботи чи навчання час і за їх виконання порушнику нараховуватиметься плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

У яких випадках боржник підлягає такій відповідальності?

Якщо сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, то боржник підлягає адміністративній відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. Але, якщо ж такі аліменти мають сплачуватись на дитину, яка має інвалідність або є важкохворою, то для притягнення боржника до адміністративної відповідальності заборгованість має становити у сукупному розмірі суму відповідних платежів за 3 місяці. Проте, не всіх осіб можна притягнути до суспільно-корисних робіт.

Так, вони не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років та чоловікам старше 60 років. Крім того, варто знати, щодо осіб, які ухиляються від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, встановлюється адміністративна відповідальність і передбачається покарання у вигляді адміністративного арешту строком до 10 діб, що передбачено ст. 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39