В пам'ять локачанки Маргарити Малиновської у селищі підготували виставку-портрет

22 Листопада 2021, 15:43
Виставка ВІДЕО 440
Виставка

У Публічній бібліотеці Локачинської селищної ради підготували виставку-портрет «Талановите слово Маргарити Малиновської», присвячену 80 річниці від дня народження письменниці. 

22 листопада минає 80 років від дня народження Маргарити Малиновської, талановитої землячки, відомої української письменниці, поетеси, журналістки, літературного критика, пишуть у Публічній бібліотеці Локачинської селищної ради.
Маргарита Малиновська народилася 1941 року, у селі Уйма, нині Локачі, на Волині. Найбільше щастя письменника – в долі його книг. У Маргарити Малиновської вона благодатна. Її книги читають, про них знають. Ще не маючи власної книги, 1965 року Маргарита Малиновська стала членом Спілки письменників України.
Вона видала романи «Гримучі озера» (1977) та «Полісся» (1980).

Зі спогадів художника Ореста Хмельовського, який намалював портрет Маргарити Малиновської:

«Коли малював портрет Маргарити для урочистостей у Локачах, ловив себе на думці, що відчуваю усі терзання її Душі, бо про це вона писала віршами, які переважно залишилися в рукописах: про НЬОГО, про Любов, про Волинь...»

«Лежати, щоб очима до комет,

А спиною – до спогадів і сіна...

Твоя рука оголена, як стіл,

Готовий до банкетів і до злиднів.

Твоя рука з моєю ніччю злита,

Як тіло й древо – на однім хресті.

О, боже, не можу говорити!..

Ти краще закохайся, Маргарито».

Також, у доробку землячки ще чотири книги літературно-критичних статей та майже сотня публікацій у газетах і журналах.
Померла письменниця в Києві 22 жовтня 1983 року за місяць до свого 42-річчя при загадкових обставинах. За офіційною версією причиною смерті став серцевий напад. Похована Маргарита Малиновська в Луцьку.

Більше про життя і творчість письменниці читайте за посиланням у блозі бібліотеки. Відео виставку можна переглянути ТУТ.

Читайте також:

 

Підписуйтеся на Район.Локачі у фейсбуці, де оперативно оновлюється інформація та приєднуйтеся до нас в інстаграмі, де лише найцікавіші новини та анонси подій.

 
Коментар
23/05/2022 Понеділок
23.05.2022
22.05.2022