Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Присутні на зустрічі щодо перспективи майбутнього об'єднання Локачинської ОТГ
Присутні на зустрічі щодо перспективи майбутнього об'єднання Локачинської ОТГ

Локачі: обговорили перспективу створення нових об’єднаних громад у районі

16:47 21.02.2018
816

У Локачинському районі на сьогодні створена одна ОТГ – Затурцівська.

У локачинському Будинку культури 21 лютого зібралися кілька десятків місцевих мешканців, серед яких посадовці, голови та депутати довколишніх населених пунктів та просто небайдужі до власного майбутнього громадяни, – інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Під час обговорення майбутнього об’єднання Локачинської ОТГ голова Локачинської райдержадміністрації Віктор Дудечко згадав, що процес децентралізації на Волині триває уже три роки поспіль.

Щоправда, Локачинський район не є лідером із децентралізаційних процесів – тут створена тільки одна ОТГ – Затурцівська. Згідно із перспективним планом у районі мають утворитися ще дві ОТГ із центрами у Локачах та Привітному.

Віктор Дудечко висловився за створення однієї потужної громади у районі. На його думку, потрібно пропонувати широке об’єднання із селами.

«Процес незворотній, відсидітися чи сховатися не вдасться», – зауважив голова райдержадміністрації Віктор Дудечко.

Голова Локачинської районної ради Борис Ковальчук зауважив, що річний бюджет Затурцівської ОТГ, яка утворилася наприкінці 2017 року, сягає 26 мільйонів гривень, тоді як бюджет цих трьох необ’єднаних громад раніше був лише 3,5 мільйонів гривень.

«Зросли власні надходження. Громада перетворилася на потужну силу», – переконаний посадовець.

Зауважимо, що напередодні обговорення у Локачах провели засідання координаційної ради із сільськими головами, на якому 11 громад дали свою попередню згоду на ініціювання процесу появи об’єднаної територіальної громади.

Голова Локачинської селищної ради Богдан Іус зауважив, що не проти утворення великої локачинської громади, проте слід потурбуватися про її фінансову спроможність.

У підсумку присутні висловилися за якнайшвидше ініціювання появи Локачинської ОТГ і написання звернень до довколишніх сіл.

Голова Локачинської селищної ради поки не зміг назвати дату, коли відбудеться сесія, присвячена питанню об’єднання.

Нагадаємо, що розпочати процес можуть і депутати.

;
Коментарі
20 вересня
Сьогодні
Вчора
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
12.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин