Кандидатка філологічних наук Вікторія Назарук під час усного репортажу у Локачах розповіла про соцмережі

05 Вересня 2024, 14:35
Усний репортаж у Локачах ФОТО 168
Усний репортаж у Локачах

У Центрі громадських консультацій та комунікацій, що у Локачах проходив захід у форматі «Усний репортаж». Перед аудиторією виступала Вікторія Назарук.

Зустріч проходила 3 вересня, передає видання Район.Локачі.

Присутні спілкувались на тему: медіаграмотність та самопрезентація в соцмережах: як знайти баланс. Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики та українознавства Національного університету водного господарства та природокористування, авторка Rayon.in.ua, блогерка «Четвертої влади», редакторка українського перекладу смислів Корану Вікторія Назарук розповіла аудиторії про важливість критичного оцінювання та сприйняття інформації.

Пані Вікторія навела також приклад особистого ведення соціальних мереж та наголосила на особистому розподілі.

«Соцмережі нам допомагають спостерігати за життям інших людей для того, щоб перейняти в цих людей щось, що може бути корисним особисто нам. Це може бути щось у навчанні, роботі чи навіть у повсякденному житті», – розповідає кандидатка філологічних наук.

Соціальне мережі це не лише можливість бачити чим займається та чи інша людина. Також соціальні мережі створені для спілкування та для швидкого обміну інформації.

Учасники заходу активно відповідали на питання стосовно соцмереж та чому вони приходять у інтернет-простір. Разом із гостею заходу учениці обговорили питання, що всі у медіа та соцмережах є інфлюенсерами. Пані Вікторія наголосила на важливості усвідомленого висвітлення та популяризації інформації чи своєї ідеї.

«Попри те, що соціальні мережі нам дають дуже багато різних можливостей – потрібно поводити себе з ними досить обережно, адже ми всі є інфлюенсерами. Хоч ми й показуємо у соцмережах частинку свого життя – це лише частинка, так звана створена бульбашка. І на нас підписується аудиторія з двох причин: слідкувати за нами або ж копіювати нас», – розповідає пані Вікторія.

Також жінка наголосила, що кожен із нас свідомо чи не свідомо стає професійним маніпулятором за допомогою соціальних мереж. Ми повинні завжди памʼятати, що наші публікації, висвітлення думок, переконань чи ідей читають інші люди, які можуть прислухатись або ж навіть повторити.

«Стаючи активними користувачами соцмереж ми маніпулюємо людьми. Це не позитивно і не негативно – це факт. Ми впливаємо на свою аудиторію. Ми стаємо активними інфлюенсерами. Але ми не завжди усвідомлюємо рівень відповідальності коли поширюємо ту чи іншу інформацію», – додає Вікторія Назарук.

Медійниця зазначила, що дуже важлив думати як і що ти публікуєш в інтернеті. Під час спілкування із одинадцятикласницями Вікторія зачепила тему важливості месенджера телеграм та доцільності його заборони.  Ліцеїстки активно висловлювали свої думки стосовно цього питання.

«Ми повинні вести свої соціальні мережі так, щоб це було корисно та не могло зашкодити іншій людині. Ми маємо презентувати себе так, щоб нам було це вигідно та не зашкодило іншій людині. Потрібно памʼятати, що у нас діють різні закони та за поширення різної інформації потрібно нести відповідальність. Це перше, що ми повинні памʼятати», – додає кандидатка філологічних наук.

Наприкінці заходу пані Вікторія зачитала уривок одного із своїх художніх текстів про життя. Присутні мали можливість поставити додаткові питання, які їх цікавлять та зробити фото на памʼять.

Читайте також:

Коментар
11/09/2024 Середа
11.09.2024
10.09.2024