«Кібербулінг. Шахрайство. Фейки та маніпуляція»: у Затурцях відбулося заняття гуртка Район.Діти
У бібліотеці села Затурці відбувся гурток Район.Діти. Заняття з медіаграмотності відвідали учні й учениці Затурцівського та Маньківського ліцеїв.
З дітьми зустрілася журналістка Район.Локачі Аліна Бохотниця 8 жовтня.
Під час гуртка говорили про кібербулінг і шахрайство. А ще дізналися про те, що таке фейк та маніпуляція. Школяри обговорили приклади брехливої інформації, яку поширюють в інформаційному просторі Затурцівської та Локачинської громад. Викладачка гуртка розповіла дітям як перевіряти інформацію та чому не можна довіряти усьому, що читаєш.
«Сьогодні фейки та маніпуляції – грають на руку ворогові. Важливо, щоб діти вміли критично мислити та не велися на різноманітні вкиди», – зазначає журналістка Район.Локачі.
Школярі спільно з викладачкою обговорили випадки, коли місцеві жителі поширювали неправдиву інфомацію. До прикладу обговорили повідомлення про автопригоду.
«Один із жителів громади поширив на своїй сторінці у Facebook фото аварії, яке не відповідало дійсності. Воно було ілюстративним, але автор цього не зазначив. Спільно з дітьми ми знайшли повідомлення про цю аварію на сайті місцевої поліції і порівняли фото. Діти зрозуміли, що перевіряти інформацію потрібно на офіційних джерелах»» – розповідає викладачка.
Учасники заняття чимало уваги приділили шахраям і їхнім найпоширенішим схемам видурювання коштів у довірливих українців. До прикладу, у місцевих соцмережах нещодавно поширювали повідомлення про фейковий розіграш призів від торгівельної мережі «Копієчка». Детально розібрали, як відрізнити шахрайський сайт від справжнього, на що в першу чергу потрібно звертати увагу.
«Діти розповіли, що інколи у місцевих соцмережах натрапляють на повідомлення про різноманітні розіграші призів, грошові допомоги від міжнародних організаці. Ми детально розглянули усі приклади. Визначили «червоні прапорці», які свідчать про те, що маємо справу з шахраями , – підсумувала Аліна Бохотниця.
Наприкінці заняття журналістка розповіла дітям про булінг і кібербулінг. Учасники заняття обговорили, як цькування впливає на емоції та розвиток дітей. Журналістка наголосила на важливості «не мовчати» коли ти чи твої друзі потерпають від булінгу.
Оксана Зінчук завідуюча бібліотеки села Затурці запросила дітей переглянули освітній серіал в застосунку «Дія. Цифрова освіта» «Про кібербулінг для підлітків». По його завершенню діти виконали тестові завдання й закріпили свої знання із цієї теми.
«Дітей надзвичайно зацікавила бесіда з журналісткою. Кожен знайшов відповіді на свої запитання. Тематика заняття знайшла відгук у школярів. Вони наводили чимало прикладів маніпуляцій і фейків у соцмережах. Такі заняття дуже корисні й необхідні для всіх, щоб бути уважними й обізнаними. А ще вміти критично мислити, щоб «не потрапити на гачок» маніпулянтів», – розповідає Оксана Зінчук.