Як не стати жертвою шахраїв: поради поліції для локачан
Через необачність, низьку поінформованість та небажання або ж невміння перевіряти інформацію 795 людей втратили сукупно близько 10 мільйонів гривень.
Про це повідомили на сайті Головного управління Національної поліції у Волинській області.
Аналогічні шахрайства в поліції Волині фіксують чи не щодня.
У листопаді 63-річна волинянка заявила в поліцію, що зателефонував нібито працівник банку та повідомив, що її рахунки заблокують, якщо вона негайно не назве пін-код та CVV-код до своєї банківської картки. Розгублена жінка виконала всі вимоги шахрая, і 37 тисяч гривень одразу ж зникли з її картки.
Майже 60 тисяч гривень таким же способом втратив 85-річний волинянин, адже, злякався, назвав шахраям усі дані своєї картки й цифри зі смс-повідомлення: кошти одразу ж зникли.
«Однак жертвами шахраїв є не лише пенсіонери, хоча з ними родичам обов’язково варто систематично проводити роз’яснювальну роботу. Ми бачимо, що потерпілими від шахрайств є різні люди, починаючи від 18 років, усі ті, хто має банківські картки і чомусь бездумно потрапляє «на гачок» до шахраїв», - розповів Назарій Оксенюк з управління карного розшуку.
У поліції радять ретельно перевіряти інформацію перш ніж вчиняти якісь дії зі своїми рахунками. Банки ніколи не просять і не вимагають переказувати гроші на інші картки. Справжні працівники банків ніколи не просять і не вимагають називати номер картки чи пін-код до неї або цифри зі смс-повідомлення.
Якщо ви чуєте таке в телефоні – кидайте слухавку та повідомте про випадок до поліції за номером 102. Іншим знайомим та близьким також перекажіть, щоб у жодному разі не витрачали настільки бездумно власні кошти.