Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У бібліотеці провели годину історичної правди
У бібліотеці провели годину історичної правди

Найкривавіший епізод українсько-польського конфлікту: у бібліотеці провели годину історичної правди

13:20 18.07.2018
121

У районній бібліотеці провели годину історичної правди «Трагедія Волині: час прийти до взаєморозуміння», яку присвятили кривавим історичним подіям Волинської трагедії.

ЇЇ підготували і провели 17 липня працівники Локачинської центральної районної бібліотеки. – інформує Локачинська центральна районна бібліотека.

В цьому році виповнюється 75-та річниця Волинської трагедії. Ця подія – один з найкривавіших епізодів українсько-польського конфлікту, що охопив не лише терени історичної Волині, а й Східну Галичину, Холмщину, Підляшшя, Надсяння та Лемківщину. Українсько-польське протистояння принесло жахливі страждання обом націям.


«Щороку історія навколо спільної трагедії на Волині і в Польщі все більше розкручується з польської сторони. Коли Україна вийшла на світову арену як держава незалежна і демократична, польські політики почали надто цим перейматися. На сьогодні місто Львів вони вважають своїм. На Волині вони звинувачують ОУН-УПА в екзекуціях над польським населенням, витворивши міф про Волинську різанину 1943 року. А що зробила Армія Крайова та батальйони хлопські з українськими селами Сагринь, Красний Сад, Гончий Брід, Модринь, Верешин, Ласків, Бересть та багатьма іншими» – сказала ведуча Ганна Марчак.

Вона також зачитала уривок з книжки «Про трагедію українського села Бересть» про те, як підрозділи Армії Крайової знищували мирних жителів села.

На захід прийшли голова районної державної адміністрації Віктор Дудечко, голова районної ради Борис Ковальчук, секретарка селищної ради Леся Познякевич, депутат районної ради Василь Сорочук та працівники установ і організацій селища.

Волинська трагедія торкнулася родини Бориса Віталійовича, та дякуючи Богові, всі залишилися живі, хоча змушені були покинути рідну землю.

«Але не потрібно роздмухувати вогонь ворожнечі, а примиритися і в молитвах поминати усіх тих невинно «убієнних з однієї і з другої сторони» – сказав голова районної ради у своєму виступі.

Василь Сорочук та Орина Гнаткевич – учасники волинської делегації в Сагрині поділилися своїми враженнями від поїздки. Присутні подивилися світлини зняті Василем Сорочуком в Сагрині та відео виступу українського Президента Петра Порошенка при відкритті Меморіального комплексу загиблим українцям.

Голова районної державної адміністрації Віктор Дудечко, підсумовуючи захід, сказав, що потрібно нарешті примиритися полякам і українцям, попросити прощення в одне в одного, бо не можна політизувати історію.

Учасники заходу переглянули першу частину фільму «Лукаве людобуйство», в якому йдеться про українсько-польський конфлікт, відношення польської сторони до цих кривавих подій, а також очевидці з українських сіл на Холмщині, розповідають як все було насправді.


Коментарі
10 грудня
Вчора
08.12.2018
07.12.2018
06.12.2018
05.12.2018
04.12.2018
03.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин