Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Захворювання
Захворювання

У Локачинському районі зросла кількість захворювань діарейної групи

12:00 14.10.2018
302

Аналіз інфекційної захворюваності свідчить про напружену епідемічну ситуацію в області.

В області зареєстрували понад 3,5 тисяч інфекційних захворювань (без грипу та ГРВІ), що є вищим від минулого року на 45 %, – повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.

Ситуація із кору в області залишається напруженою, ускладнюється виникненням спалахів та сімейних вогнищ. У 2018 році на Волині зареєстровано понад 1330 випадків кору, з них діти до 17 років становлять 70%. Найбільш ураженою є вікова група від 1 до 9 років.

Зареєстровано 66 спалахів кору – 21 в школах, 3 в закладах дошкільної освіти, 2 у професійно-технічних учбових закладах та 40 в побуті.

70% із загальної кількості захворілих не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря.

За оперативними даними, у вересні та початку жовтня зареєстровано понад 90 випадків кору, із них 62 у дітей до 17 років (70%). Це спричинено погіршенням епідемічної ситуації на трьох адміністративних територіях: Луцький район (захворіло 28 осіб, найбільше в селах Підгайці, Воютин та Садів), Горохівський район (22 особи), м. Нововолинськ (17 осіб). В інших районах захворюваність спорадична (1 – 3 випадки).

На сьогодні залишаються діючими чотири спалахи кору: два спалахи у побуті — с. Скірче Горохівський район, смт. Благодатне Іваничівський район та два в навчальних закладах: ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Воютин, НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» с. Підгайці Луцького району. Крім того, уражено ще 9 навчально — виховних закладів, де зареєстровано по 1 – 2 випадки кору.

Охоплення плановими щепленнями проти кору (вакцинація в 1 рік та ревакцинація у 6 років) у 2018 році в цілому по області задовільне. Нижчі від середньообласних показники у Ківерцівському, Шацькому, Любешівському, Горохівському, Володимир-Волинському районах та місті Луцьку. Проте, на щеплення поза календарем підлягають ще понад 9 тис. дітей, котрі не отримали вікові щеплення в минулі роки. Недовиконання плану серед цих вікових груп зафіксовано в Горохівському, Ківерцівському, Рожищенському, Луцькому районах та м. Луцьку.

В даний час на Волині наявна достатня кількість вакцини проти кору (Пріорикс Бельгія), основною причиною нещепленості дітей є відмови батьків.

Для запобігання поширення інфекції необхідно забезпечити не менше ніж 95% щорічного охоплення двома дозами вакцин із протикоровим компонентом, а також охопити щепленнями дітей, підлітків і дорослих, котрі в минулому пропускали планову вакцинацію. В іншому випадку, епідемічна ситуація з кору буде надалі ускладнюватись.

В області зберігається тенденція до росту захворювань діарейної групи, кількість їх збільшилась на 6 %.Найвищі рівні захворювань в Ківерцівському, Локачинському, Луцькому, Ратнівському районах та м. Луцьку.

Зареєстровано 5 спалахів гострих кишкових інфекцій, 4 з котрих пов’язані з сальмонельозом, 1 з вірусним гепатитом А, всього захворіло 72 особи, з них 16 дітей. 80 % спалахів пов’язані із закладами громадського харчування.

Відповідно до законодавства, щеплення проти грипу не входять до Національного календаря щеплень, а відтак, вакцина проти грипу не закуповується за кошти державного бюджету. Її можна придбати в аптеці за власний кошт або за кошти підприємств, місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику (медпрацівники, вчителі, діти до 5 років, вагітні, літні люди, пацієнти із хронічними захворюваннями).

В області залишається небезпека поширення захворювань людей на туляремію та лептоспіроз, враховуючи значне інфікування гризунів збудниками цих хвороб та скорочення об’ємів дератизаційних заходів в цілому по області. Так, у 2015 та 2018 роках в Турійському районі реєструвалась туляремія (захворювання людей спричинено проведенням сільгоспробіт на власному господарстві та контактом із гризунами). Виявлено інфіковані туляремією гризуни, доставлені з Горохівського, К.Каширського, Луцького, Локачинського, Любомльського, Ратнівського, Старовижівського і Турійського районів.

Волинський обласний лабораторний центр продовжує здійснювати постійне спостереження з лабораторним моніторингом за станом інфекційної захворюваності в області з метою забезпечення епідемічного благополуччя населення.

Коментарі
15 листопада
Сьогодні
Вчора
13.11.2018
12.11.2018
11.11.2018
10.11.2018
09.11.2018
08.11.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин