Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Вода, яку краще не пити: у районі дослідили якість питної води

15:50 05.01.2018
627

Юні екологи Локачинської гімназії посприяли дослідженню якості питної води у Локачинському районі.

Яку воду п’ють жителі нашого району – зацікавились юні екологи ОНЗ «НВК «Локачинська ЗОШ І-ІІІ. Вони досліджували воду із кількох свердловин та криниць, – йдеться на сайті Локачинської гімназії.

Проби питної води здали на аналіз Волинському обласному лабораторному центру МОЗ України.

Вода у Крухиничах

Результати досліджень встановили, що вода з криниці по вулиці Луцькій у Крухиничах за зовнішнім виглядом прозора, чиста, без запаху і домішок, та звичайна за смаком. Вміст нітратів становить 100 мг/дм3, що у два рази перевищує граничну допустиму концентрацію, загальна твердість – 15,0 мг-екв./дм3, що у 1,5 рази перевищує допустиму концентрацію, і загальна лужність – 8,9, що на 2,4 моль/дм3 вища від ГДК.

Тож цю воду мешканцям рекомендують вживати лише для побутових потреб. Адже тривале вживання води з підвищеним вмістом нітратів значно збільшує ризик розвитку раку шлунку. Нітрати пригнічують функцію щитоподібної залози, що є особливо небезпечним у регіонах із йододефіцитом. Вживання води, твердість якої перевищує 10 мг-екв/л, призводить до посилення місцевого кровотоку і змінює процес фільтрації та реабсорбції (поглинання організмом сечової рідини речовин різного походження) в нирках.

Вода у Дорогиничах

Вода із свердловини по вулиці Зеленій в Дорогиничах має металевий присмак, у відстояній воді з’явився драглистий, рудий осад. Під час кип’ятіння помаранчевий осад не осідає на дно. За проведеними аналізами дізналися, що вміст загального заліза становить 1,2 мг/дм3, що 4 рази перевищує допустиму концентрацію.

Це означає, що вода із свердловини не придатна для вживання, тому що тривале вживання людиною води з підвищеним вмістом заліза (більше 0,3 мг/л), крім захворювань печінки, крові й алергічних реакцій, збільшує ризик інфарктів, негативно впливає на репродуктивну функцію організму. Так само погано залізо виводиться з організму, має канцерогенний вплив, порушує роботу мозку. Вода такого хімічного складу не придатна для прання білизни.

Вода у Локачах

Ще одну пробу води для аналізів взяли із водопровідного крану шкільної їдальні і квартири селища Локачі по вулиці Миру. За зовнішнім виглядом вона прозора, чиста, без запаху і домішок, та звичайна за смаком. Показники за якими проводилися дослідження, не перевищують допустимі норми.

Це означає, що питна вода у шкільній їдальні і квартирі по вулиці Миру відповідає нормам Держстандарту і є придатною для вживання.


Рекомендації

Щоб уникнути забруднення криничної води, необхідно врахувати такі вимоги до облаштування криниць: їх потрібно розміщувати на підвищеній місцевості на відстані не менше 50 метрів від джерел забруднення (ферми, вигрібних ям, кладовища), крім того стінки криниці мають бути щільними, без тріщин.

Для очищення води з свердловини слід використовувати касетні або засипні фільтри.

Необхідно пам’ятати також про те, що забруднена нітратами вода на вигляд чиста, прозора, без запаху і видимих домішок та звичайна за смаком, тому не рекомендовано розводити дитячу суміш водою з криниць, свердловин, якщо не відомий її хімічний склад.

З метою збереження здоров’я час від часу слід звертатися у територіальну санітарно-епідеміологічну станцію для проведення лабораторних досліджень питної води.

Працівники лабораторного центру нагадують, що вода, яку ви вживаєте, впливає на стан вашого здоров’я.

Коментарі
25 березня
Вчора
23.03.2019
22.03.2019
21.03.2019
20.03.2019
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
16.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин