Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Кір: у районі захворіла одна дитина

17:20 16.01.2018
1358

У селі Войнин зареєстрували випадок кору в дитини до 1 року, яка не отримала жодного щеплення проти захворювання.

«В грудні в селі Войнин зареєстрували 1 випадок кору в дитини до одного року, яка не отримала жодного щеплення від цього захворювання. Епідемічний прогноз щодо цього захворювань неблагополучний, що значно пов’язано з низьким відсотком виконання профілактичних щеплень», – інформує Локачинське районне лабораторне відділення Горохівського міжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

В районі відсоток виконання плану щеплень дитячого населення вакциною КПК (проти корі, краснухи та епідпаротиту) віком 1 рік становить – 64,6%, 2 роки і старше- 69,1%, 6 років – 88,0%, 7 років і старше – 66,2%.

Крім того, нагадуємо, що в Україні триває ріст захворюваності на кір. У Волинській області в кінці минулого року розпочався періодичний прогнозований епідемічний підйом захворюваності на кір, котрий відбувається з періодичністю кожні 5-6 років. Не виключенням є і Локачинський район, так в 2012 році в районі зареєстрували 21 випадок кору, в тому числі і серед дорослих, та мав місце спалах кору в дитячому садку села Затурці, коли захворіло 10 дітей.

Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання.

Як можна заразитись кором

Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.

Симптоми у дітей і дорослих

Найчастіше кором хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з'являється нежить та кашель, а також підвищується температура.

Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон'юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки.

Ускладнення

Цей вірус небезпечний ще й ти тим, що ускладнення після хвороби можуть бути не безпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно понижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.

Ускладнення можуть торкнутись і дихальної системи — це пневмонія, бронхіт. Також часто після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха, часто це трапляється у маленьких дітей.

Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадків може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

«Радимо не зволікати, а захистити своїх дітей від небезпечної недуги», – попереджають спеціалісти Локачинського лабораторного центру.

Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень, внаслідок чого і виробляється імунітет до хвороби.


Коментарі
24 березня
Сьогодні
Вчора
22.03.2019
21.03.2019
20.03.2019
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
16.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин