Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Тетяна Мацик
Тетяна Мацик

Директориня «Локачинського будпроекту» розповіла про механізм «будівельної амністії»

10:30 06.10.2018
794

В Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів. Це означає, що українці вже можуть готувати документи для узаконення своїх самочинних будівництв. Про те на які об’єкти поширюється будівельна амністія, які документи необхідно підготувати та за якою схемою має проходити амністування таких забудов розповіла нашому кореспонденту Тетяна Мацик – директор КП «Локачинський будпроект».

– Тетяно Олександрівно, з 28 серпня нинішнього року набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про затвердження порядку обстеження та прийняття в експлуатацію самобудів. На які саме об’єкти поширюється ця будівельна амністія?

– Це стосується індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 квадратних метрів, збудованих у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року; будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року. Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та про-йшли технічне обстеження.

– А які документи є необхідними для амністування такої нерухомості?

– По-перше, має бути заява про прийняття об’єкта в експлуатацію. У разі наявності співвласники земельної ділянки чи зазначеного об’єкта підписують також. По-друге – один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Мають бути й засвідчені в установленому порядку копії: документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою; технічного паспорта з відміткою про можливість роз-міщення та надійної і безпечної експлуаації об’єкта. При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Щоб виготовити технічний паспорт з відміткою про проведення технічного обстеження, необхідно звернутися до КП «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» чи до Володимир-Волинської філії ВО БТІ, або іншого спе-ціалізованого підрозділу, у складі якого є сертифікований інженер з технічної інвентаризації. Технічне обстеження проводиться під час обмірів об’єкта нерухомості лише візуально.

– Тетяно Олександрівно, а за якою схемою має проходити амністування вищезгаданих забудов?

–Амністування нерухомості здійснюватиметься за досить простою процедурою. А саме: після подачі необхідних документів та заяви до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області (місто Луцьк, вулиця Кременецька, 38), їх буде розглянуто упродовж 10-ти робочих днів та ухвалено рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію. При цьому, штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників чи користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться.

. Інтерв’ю взяла Людмила МЕЛЬНИЧУК

Коментарі

Олена

15:03 08.10.2018

Директориня ? Це з якого словника? Жах!

26 червня
Сьогодні
Вчора
24.06.2019
23.06.2019
22.06.2019
21.06.2019
20.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин