Локачі: воїнам АТО встановили меморіальну дошку

17 Листопада 2017, 13:05
При вході у корпус Локачинської філії Оваднівського професійного ліцею 4466 Джерело: Фото автора
При вході у корпус Локачинської філії Оваднівського професійного ліцею

Трьом воїнам АТО встановили меморіальну дошку при вході в новий корпус Локачинської філії Оваднівського професійного ліцею.

Віктор Шолуха із Локач, Володимир Поліщук із села Мочулки сусіднього Турійського району та Олександр Світлицький із Затурець – випускники цього навчального закладу. З початком війни у східній частині України вони одні із перших пішли захищати нашу Батьківщину. Віктор загинув під час виходу з Іловайського котла, Володимир – у серпні того ж 2014 року на Донеччині. Олександр провів на передовій 8 місяців. Війна підірвала здоров’я чоловіка, йому потрібно було терміново робити пересадку серця. Волонтери робили все для того, щоб знайти кошти на дороговартісну операцію за кордоном, однак боєць так її і не дочекався.

В Локачинській філії своїх випускників пам’ятають як щирих і життєрадісних людей. Про цивільне життя, військову службу, особисті подвиги земляків на фронті і досягнення в цивільному житті під час урочистості розповіли ведучі. З вуст учнів пронизливо звучали й патріотичні пісні.

1
Учні Локачинської філії
Учні Локачинської філії

Як влучно зауважив голова райдержадміністрації Віктор Дудечко, кожна жалобна мелодія, кожна згадка про жорстоку війну гострим лезом ріже серця рідних та друзів загиблих.

«Наше завдання – пам’ятати відчайдушний подвиг цих мужніх чоловіків, адже вони по-першому призову взялися давати відсіч ворогу. Завдяки їм нині можемо під мирним небом виховувати дітей, працювати, розбудовувати державу», – говорив голова РДА.

Право зняти полотно з меморіальної дошки надали голові учнівського колективу та дружині загиблого Олександра Світлицького. А ліцеїсти поставили тут символічні лампадки.  

1
Зняття полотна з меморіальної дошки
Зняття полотна з меморіальної дошки

Настоятель Свято-Преображенського храму селища Локачі отець Ігор Дружинець разом з хористами відслужив поминальний молебень і освятив «гранітну» пам’ятку. В своїй промові священик наголосив, що тільки справжні чоловіки у складну хвилину готові стати на захист родин та державних кордонів.

Перед присутніми виступили завідувач Локачинської філії Оваднівського технічного ліцею Леонід Гомон та викладач цього закладу, учасник АТО Володимир Макаревич. Обидва були особисто знайомі із загиблими, тож поділилися теплими спогадами. Вони горді, що нині на кожній урочистій лінійці, яка тут проводитиметься, учні та педагоги ловитимуть на собі застиглі в граніті погляди Героїв сьогодення.

Павло КОСТЮЧКО

   

Коментарі
18 Листопада 2017, 11:37
Велика шана нашим безстрашним захисникам!!!<br/>Вони назавжди залишаться героями у серцях локачан і кожного українця!<br/>Ціною свого життя, ці мужні бійці забезпечили нам мир, спокій, де продовжує литися дитячий сміх, де люди радіють кожному прийдешньому дню, щасливо втілюючи свої мрії в життя...<br/>Низький уклін вам, наші безсмертні герої!!!
Коментар
Код блоку:
05/10/2022 Середа
05.10.2022
04.10.2022