Затурці: як працюється першому в районі поліцейському офіцеру громади

02 Травня 2020, 12:06
Богдан Скучинський 4665
Богдан Скучинський

Першому у нашому районі «шерифу» Богдану Скучинському – 33. Він правоохоронець з чималим стажем. Раніше працював у кримінальній міліції в Локачинському та Горохівському райвідділах і навіть у силовому спецпідрозділі «Беркут» на Київщині.

До слова, Затурцівська сільська рада – єдина на Локачинщині взяла участь у міністерському проєкті «Поліцейський офіцер громади». Тож Богдан скористався можливістю і подав свою кандидатуру на конкурс. Пройшов курси підвищення кваліфікації у Львівському національному університеті внутрішніх справ. А згодом два місяці переймав професійний досвід в колег у місті Олександрія Кіровоградської області.

З початку березня Скучинський приступив до виконання своїх безпосередніх обов’язків. Нині обслуговує 19 населених пунктів Затурцівської сільської ради, обіймаючи посаду поліцейського офіцера громади. Каже, карантин загальмував реалізацію згаданого проєкту, в рамках якого держава мала забезпечити службовим авто та пневморушницею. Нині у розпорядженні затурцівського шерифа є тільки кабінет і ноутбук, а днями видали ще планшет. На роботу з райцентру, де він мешкає, добирається власним транспортом (пальним частково забезпечує громада).

Читайте також: Інтерв'ю з головним поліцейським району про коронавірус, шахрайства та офіцера громади.

«Оскільки на роботу вийшов у період карантину, то, в основному, тепер займаюся профілактикою правопорушень, зокрема стежу за дотриманням місцевим населенням обмежувальних заходів. Проводяться роз’яснювальні бесіди з краянами, які нещодавно повернулись з-за кордону (тільки по Затурцях таких понад півтора десятка). Разом з сільським головою Володимиром Патійчуком вже об’їздили усі населені пункти громади, перевірили, як працюють торгові заклади, чи дотримуються заробітчани самоізоляції, поспілкувались з жителями віддалених сіл», – говорить мій співрозмовник.

Читайте також: Богдан Скучинський став поліцейським офіцером Затурцівської громади.

Попри те, що поліцейський офіцер громади підпорядковується Локачинському райвідділу поліції, там він буває вкрай рідко (хоча й налагоджена тісна співпраця з керівництвом відділення). В тому, каже, й особливість роботи шерифа, що потрібно постійно знаходитись серед людей, на території, яка у компетенції обслуговування. Часта комунікація з громадянами на місцях, вивчення потенційних правопорушників – усе це допомагає запобігати злочинам, або виявити їх за гарячими слідами.

«У нас тут, на щастя, злочини трапляються рідко, і це, здебільшого, сімейні чвари, крадіжки, конфлікти з приводу поділу землі тощо. Ось нещодавно, для прикладу, був зафіксований факт паління сухої рослинності. Матеріали по цій справі вже направлено в екологічну службу. Власне, кожен мій робочий день розпочинається з короткої наради в кабінеті голови Затурцівської громади, де і координуються дії, визначаються поточні завдання. Така співпраця досить ефективна, вона дає хороші результати», – говорить правоохоронець.

Читайте також: У Локачинській поліції детальніше розповіли про обмеження під час карантину.

Як і решта поліцейських, Богдан Скучинський в період карантину несе службу у посиленому режимі, працюючи з 8 до 20 години. Він ще тільки налагоджує роботу, так би мовити ознайомлюється з територією, приглядається до місцевих людей. Наголошує, що на перше місце завжди ставить закон і порядок, повагу до громадян і їхню підтримку, а також – власну репутацію.

Читайте також: У Локачах обговорили дотримання карантину та профілактику пожеж сухої трави та У Локачинській поліції нагадали про нові карантинні заборони.

Павло КОСТЮЧКО

Фото автора

Коментарі
03 Травня 2020, 01:03
Так, так! і з наркотою в Затурцях потрібно якось починати боротись! Візьміть на "олііець"!!
Коментар
21/01/2022 П'ятниця
21.01.2022
20.01.2022
19.01.2022