«Мене цікавить довіра до служби»: начальниця Центру зайнятості що у Локачах розповіла про роботу відділу
В Україні у першу неділю листопада відзначають День працівника соціальної сфери. У 2024 році професійне свято припадає на 3 листопада.
З нагоди свята журналістка Район.Локачі поспілкувалась із начальницею Локачинського відділу Володимир-Волинської філії Волинського обласного центру зайнятості Ольгою Козаченко. Розмова йшла про роботу центру із початку повномасштабного вторгнення.
У Локачинському відділі центру зайнятості працює пʼять фахівчинь: начальниця відділу Ольга Козаченко, заступниця начальниці Тетяна Яцюк, консультантка роботодавця Ірина Лялюк, карʼєрні радниці Марія Серединська та Алла Штуль.
Пані Ольга розповідає, що колектив невеликий, але кожен знає свою роботу та вправно її виконує.
Із початку повномасштабного вторгнення змінилась робота центрів зайнятості. Керівниця зазначає, що велику увагу приділяють внутрішньо переміщеним особам.
«В першу чергу, ми допомагали звільнитись людям дистанційно. Коли вони виїжджали звідти, тікаючи від війни — не мали часу звільнитись з роботи та забрати документи. Центр зайнятості мав можливість зробити таку процедуру дистанційно. Ми подавали спеціальні заяви на пенсійний фонд. Опісля ми вже могли зареєструвати особу та призначити допомогу», — зазначає Ольга.
За словами начальниці у працевлаштуванні ВПО зацікавлені були й роботодавці, адже центр зайнятості виплачував компенсацію за влаштування таких осіб. Тобто три місяці роботодавцю компенсують заробітню плату для особи із статусом ВПО. Протягом цього року центр зайнятості зробив вже дві такі компенсації.
Працівники центру зайнятості організовували спеціальні зустрічі для інформування ВПО.
«До нас приїздили представники благодійного фонду «Права на захист». Вони суто займаються ВПО. Ми організували їм такі семінари на які запрошували всіх внутрішньо переміщених осіб з двох ОТГ. Представники фонду розповідали про можливості, які в них є, яку юридичну консультацію вони можуть отримати та про права ВПО. Також ми проводили інформаційні заходи для осіб з інвалідністю. Такі семінари — ще один спосіб проінформувати населення», — додає пані Ольга.
Також із початку повномасштабного у центрах зʼявилось дуже багато компенсацій.
«У нас є робоча сторінка у фейсбуці на якій ми поширюємо інформацію про всі можливості. Також ведемо співпрацю із виданням Район.Локачі. Тут ми вже стараємось на реальних прикладах донести людям, що ось є така чи така компенсація, місцевий роботодавець скористався та вже отримав виплати і, звичайно, пояснюємо що для цього потрібно та куди варто звертатись», — розповідає керівниця.
До центру зайнятості окрім безробітних звертаються і роботодавці.
«Їх ми також максимально інформуємо та розповідаємо по працевлаштування, компенсації і гранти. Держава почала працювати на зміцнення економіки і, відповідно, залучати роботодавців, щоб вони підтримували економіку, сплачували внески та створювали робочі місця. Тому служба зайнятості почала активно працювати в напрямку роботи з роботодавцями. У нас з'явилися більше можливостей, одна з яких — компенсації. Це – компенсації з відшкодування єдиного внеску, відшкодування 50% від мінімальної заробітної плати так і компенсація для роботодавців при влаштуванні ВПО та осіб з інвалідністю», — зазначає начальниця відділу.
Компенсацію роботодавцям за фактичні витрати за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю отримали вже два підприємці на території Локачинської та Затурцівськоі громад. Ще дві такі компенсації оформляє центр нині.
«Тобто, коли люди бачать на інших прикладах, що компенсація реальна — починають звертатись, щоб також оформити», — розповідає керівниця центру.
Пані Ольга також зазначає, що значно зменшилась кількість людей, які стоять на обліку у центрі. У свою чергу, активно почав працювати рекрутниг.
«Ми шукаємо людей на стороні для закриття потреб роботодавців. Таким чином ми укомплектовуємо вакансії. Ми стаємо так званим містком між безробітними та роботодавцями. Мене, в першу чергу, цікавить довіра до служби, щоб безробітні та роботодавці довіряли та звертались про допомогу», — зазначає Ольга Козаченко.