Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Локачинські рятувальники розповіли, як не допустити пожеж під час жнив

12:33 10.07.2019
253

В районі розпочинаються жнива, а з ними й найбільш пожежонебезпечний та тривожний період для пожежної охорони.

Загрозу створюватиме спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хліброзбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у незадовільному технічному стані, – інформує Локачинський РС УДСНС України у Волинській області.

Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин тощо можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні.

Хочеться нагадати, що на території Волинської області протягом 2014-2018 років зареєстрedfkb 8 пожеж на хлібних масивах сільськогосподарських підприємств, внаслідок яких знищено понад 90 га зернових культур на корні та завдано прямих матеріальних збитків на суму понад 1 млн. 200 тис. грн., по 2 пожежі у 2014 та 2015 роках, 3 у 2016 році та 1 у 2017 році.

Зокрема в Локачинському районі на хлібних масивах виникло 2 пожежі. Так, 03.08.2016 року поблизу села Шельвів Локачинського району на землях, які орендовані ТзОВ «Птахокомплекс Губин» на хлібному масиві загальною площею 68,6 га, вогнем знищено пшеницю на площі 39,4 га. Пожежа виникла внаслідок перекидання вогню з сусідньої земельної ділянки, на якій здійснював спалювання післяжнивних залишків місцевий житель.

А також 27 липня 2017 року поблизу с. Юнівка Локачинського району на полі, яке орендує ТзОВ «П’ятидні», внаслідок пожежі вогнем знищено 2 га посівів гороху. Причина пожежі – обрив високовольтної лінії з подальшим горінням ранніх зернових гороху.

Разом з цим, майже щорічно виникають пожежі на складах грубих кормів Так, протягом 2014-2018 років виникло 7 таких пожеж, внаслідок яких вогнем знищено понад 800 тон грубих кормів, завдано прямих матеріальних збитків на суму понад 1 млн. грн.

З метою недопущення пожеж під час збирання та зберігання нового врожаю, потрібно дотримуватись основних вимог правил пожежної безпеки в період жнив:

 • території зернотоків господарств повинні бути забезпеченні пожежними щитами з протипожежним інвентарем та первинними засобами пожежегасіння;
 • будівлі зерноскладів мають мати справний блискавкозозахист, а електромережа – випробувана на опір ізоляції та змонтована згідно вимог пожежної безпеки;
 • до початку збирання врожаю вся сільськогосподарська техніка повинна мати відрегульовані системи електро та паливопостачання, змазування та охолодження;
 • техніка має бути забезпечена справними іскрогасниками та сертифікованими вогнегасниками (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома лопатами та мітлами, а автомобілі – одним вуглекислотним чи порошковим вогнегасником);
 • всі робітники, котрі збирають врожай та заготовляють грубі корми, повинні під розписку пройти протипожежні інструктажі;
 • комбайни повинні бути обладнані заземлювальним ланцюгом;
 • в місцях прилягання хлібних масивів до автодоріг, лісопосадок, їх необхідно обкосити та оборати захисною смугою 4м.;
 • у період збирання врожаю біля жнивного поля необхідно мати напоготові трактор з плугом та спеціалізований автомобіль з насосом (цистерна з водою), пристосований для гасіння пожежі хліба на корні;
 • забороняється під час жнив розкладати багаття на полях та поблизу них;
 • курити поблизу хлібних масивів;
 • полювати неподалік ланів;
 • допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче 100 метрів від хлібних масивів.

Суворо заборонено спалювати жнивні рештки та стерню на полі, адже це може призвести до перекидання вогню на сусідні поля і навіть будівлі і за це настає адміністративна та кримінальна відповідальність.

Локачинський РС УДСНС звертається до працівників сільгосппідприємств та фермерських господарств, одноосібників, а також до всіх громадян із проханням суворо дотримуватись правил пожежної безпеки, адже причиною пожежі може стати необережно кинутий недопалок цигарки або не загашений сірник.

Затрачені кошти на ці профілактичні протипожежні міроприємства можуть не тільки не допустити, але й вчасно ліквідувати вогонь, і тим самим зберегти людське майно та хліб.

Збереження врожаю від вогню обов’язок кожного громадянина! У випадку виникнення пожежі або іншої надзвичайної ситуації телефонуйте за номером «101»!

Загрузка...
Коментарі
20 жовтня
Сьогодні
Вчора
18.10.2019
17.10.2019
16.10.2019
15.10.2019
14.10.2019
13.10.2019
12.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин