Що потрібно знати про спадщину

21 Лютого 2020, 17:53
741

Пропонуємо вам дізнатися про деталі оформлення спадкових прав та про неприйняття спадщини спадкоємцями, і які наслідки чекають на них.

Відповідно до статті 1270 Цивільно кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Про це повідомляє Ольга Семенюк – заступниця начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Волинській області Західного міжрегіонального управління юстиції (міста Львів).

Тобто, із дня смерті особи або дня, з якого вона оголошується померлою. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

Які дитячі імена стали найпопулярнішими на Локачинщині у 2019 році.

Якщо ж строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців. Важливо знати: у разі, якщо спадкоємець упродовж вказаного терміну не подав заяву про прийняття спадщини та не проживав постійно разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини за однією адресою, він вважається таким, що не прийняв її.

Однак, за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини.

Локачанам нагадують про дію веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»

Також зазначимо, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

У разі ж відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов’язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Така заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

Як захистити свої права: у Локачах провели інформування

Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Безробітних району познайомили з проєктами Міністерства юстиції.

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024
25.04.2024