Чим живе пасічна садиба у Губинському лісництві

01 Травня 2020, 12:51
1577

Пасіка в Губинському лісництві ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» нині налічує 70 бджолосімей.

Місцевий пасічник Петро Кузюк розповідає, що зимовий період для бджіл завершується виставленням вуликів на пасічну садибу. Про це повідомляють у .

Лісові пасіки на Волині з початком весни традиційно ожили. Рік для бджолярства непростий – стверджують пасічники з досвідом. Тому роботи вистачає як самим бджолам, так і людям, які про них дбають.

У розпалі – весняно-літній бджолиний сезон. Це для бджоляра гаряча пора: він за короткий термін повинен виконати ряд найважливіших робіт. Основне завдання весняних робіт на пасіці полягає в тому, щоб усунути несприятливі наслідки зимівлі бджіл і створити найкращі умови для вирощування сильних сімей.

«Весняну ревізію ми зробили місяць тому. Тижнів 2 назад поставили підкормку. Зараз період, коли старі бджоли відмирають, а молоді майже не народилися, хіба частково. Це найскладніший час. Якщо погода сприяє, не надто холодно, то бджоли ще будуть розмножуватись, але обов’язково їм треба ставити підкормку, яку ми робимо самі. Крім того, також обов’язково додаємо препарати від нозематозу, з профілактичною метою», – наголошує пасічник.

Наступний крок – поскорочувати гнізда до мінімуму. Це робиться для того, щоб бджілкам було тепло. Зайві рамки забирають, ретельно утепляють гнізда – і чекають. Якщо погода добра, то треба пильнувати і доставляти рамки. Перший мед – це цвітіння вільхи та ліщина. При хорошій погоді зацвітає клен, береза, медунка, інші квітки. Перший мед – найліпший!

Варто зазначити, що пасіка в Губинському лісництві ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» створена ще в 60 роках. Це для тутешніх лісівників – славна солодка традиція, яку точно надалі берегтимуть та розвиватимуть.

Читайте також: Показали, як живуть бджоли у Губинському лісництві.







 

Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024