Галшку Гулевичівну, яка ймовірно народилася у Затурцях, визнали святою

24 Листопада 2021, 11:28
Галшка Гулевичівна 348
Галшка Гулевичівна
Священний синод Православної церкви України затвердив Канонізацію Галшки Гулевичівни, засідання якого відбулося у Києві.
 
Про це повідомляють на сторінці Волинської єпархії Православної церкви України.
«Надане благословення на місцеве шанування у єпархіях на території історичної Волині та у місті Києві відомої православної діячки XVI–XVII століть, сповідниці православної віри, меценатки, фундаторки Київського Братського Богоявленського монастиря та Київської братської школи Єлизавети Василівни Гулевич, відомої також як Галшка Гулевичівна (+1642). День пам’яті праведної Єлизавети відзначатиметься щорічно 18 вересня.», – йдеться у повідомленні.
 

Пропозицію прославлення на підставі численних досліджень подала Волинська єпархія (канцлер протоієрей Микола Цап є членом синодальної комісії з питань канонізації святих). Невдовзі напрацьовані матеріали надрукують в журналі «Волинський благовісник».

Приєднали також до лику угодників й святителя Йосифа (Нелюбовича-Тукальського), Митрополита Київського, Галицького і всієї Руси (+1675). День шанування – 8 серпня.

Дід Галшки Гулевичівни, Федір (Феодосій) Гулевич, був волинським зем’янином, пізніше висвячений на православного Луцького й Острозького єпископа, мав п'ять синів. Батько Галшки Василь був володимирським підстаростою та волинським войським. Від трьох його жінок, окрім Галшки, у нього були сини Андрій, Михайло, Василь і Бенедикт, доньки: Марія і Ганна. Галшка народилася, ймовірно, у його селі Затурці.

 

Читайте також: Щастя та драма меценатки Галшки Гулевичівни, яка, ймовірно, народилася у Затурцях

Коментар
27/11/2021 Субота
27.11.2021
26.11.2021