Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Продавчиня
Продавчиня

«Я за прилавком виросла»: шельвівська продавчиня Марія Стельмащук, майже 40 років працює у сфері торгівлі. Блог

09:00 27.07.2018
1056

Зрозумівши, що цікавляться її діяльностю саме з редакції, Марія Григорівна, зніяковівши, намагалась переконати мене в тому, що не заслужила такої уваги, щоби «ще й в газету попасти».

Я ж, спілкуючись з продавчинею та покупцями, все більше і більше розуміла, що торгівля для пані Марії є невід’ємною частиною життя. А ще переконалась, що цінують її всі, хто заходить до цього магазину.

Судячи з того, скільки відвідувачів побачила за невеликий проміжок часу, роблю висновок, що людно тут завжди. А все тому, що у жителів Шельвова є можливість придбати в цьому невеличкому торговельному закладі всі товари першої необхідності – як продуктові, так і з промислового переліку. Я була приємно здивована, побачивши такий асортимент продукції в сільському магазині.

Радує і те, що затишно в приміщенні – скрізь порядок, чистенько, акуратно складені речі на полицях – все, як у хорошої господині. А ще від покупців дізналась, що працює Марія Григорівна без вихідних й намагається організувати свою роботу так, щоб відвідувачі були задоволені.

– Всім нереально догодити. Можливо, і не все виходить у мене так, як би хотілось. Але за стільки років роботи з людьми навчилась відчувати їх споживчі потреби. Дуже часто покупці звертаються й з індивідуальними замовленнями – просять привезти їм ту чи іншу необхідну річ. Буває і таке, що односельці беруть товари в борг. Стараюсь кожного зрозуміти і піти назустріч, – розповідає продавчиня.

До нашої розмови долучився Микола Дацюк, який саме зайшов за покупками.

«Ми раді, що цей магазин функціонує. Буває кілька разів на день навідуємось сюди. Тут і ціни доступні, і обслуговування чудове», - каже Микола Степанович.

– Марійка (саме так багато хто з односельчан називає продавчиню - авт.) ще й балує нас часто, - підхоплює розмову місцева жителька Ольга Гучук. - От, наприклад, вже кілька років поспіль виділяє новорічні подаруночки для дошкільнят. Не обділяє увагою і школярів. Ми вже звикли, що й до торби Діда Мороза як в школі, так і в дитячому садку обов’язково мають потрапити солодощі з її магазину.

Ще на початку нашої розмови почула від Марії Григорівни вислів: «Я за прилавком виросла…». Тож цікавлюсь, що він означає.

– Все дуже просто, – каже жінка. – З самого малечку я «крутилася» біля прилавка, допомагаючи рідним. Продавцями були мої батьки, торгував ще за Польщі й мамин тато – дід Хомка. А я скільки себе пам’ятаю – завжди мріяла освоїти таку ж професію.

Далі було ще багато спогадів, пов’язаних з улюбленою роботою. Нічого дивного, адже торгує жінка з далекого 1980 року. Тож, вдячних покупців вам, Маріє Григорівно. Хай легко працюється ще довго при доброму здоров’ї.

Людмила МЕЛЬНИЧУК.

Фото автора

Коментарі
23 березня
Вчора
21.03.2019
20.03.2019
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
16.03.2019
15.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин